502

Things To Pay Attention To When Renewing Your Bathroom Decoration

Things To Pay Attention To When Renewing Your Bathroom Decoration

Bathroom decoration is an area where you need to think delicately because you should pay attention to hygiene, ease of use and a peaceful area. Bathroom decoration was not very important in the past, but now it has gained a different meaning with the philosophy brought by Japanese architecture. As modern people of today, we can find peace and modern designs where we can pour the stress of our day with water.

Plan Your Needs First

Planning your needs will both create ease of use and open the doors of a regular bathroom decoration. If you do not have a closet such as a cleaning cupboard, you should definitely have a bathroom closet in your bathroom. If you are making your make-up in your bathroom, your choice of mirror and light should be in this direction. If you want to keep your towels in the bathroom, using a towel cabinet will be a good option for you.

Hijyeni Ön Planda Tutun

Banyo sıklıkla kirlenen bir alan ve sürekli olarak temizlemek gerekiyor. Özellikle evde küçük bir çocuk yaşıyorsa daha da dikkat edilmeli. Bu anlamda banyo dekorasyonunuz için seçtiğiniz lavabo ve rezervuarların malzemelerinin kir tutmayan özellikte olmasında fayda var. Örneğin Hygiene Plus ve EasyWash gibi 360 derece temizlik sağlayan teknolojileri tercih etmek hem hijyen oranını artıracak hem de temizliğe ayrılan vaktin azalmasına yardımcı olacaktır. 

Tarzınızı Belirleyin, Tasarımları Ona Göre Seçin

Tarzınızı belirlemek, seçimlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Modern bir tasarımdan mı hoşlanıyorsunuz yoksa minimalist tasarımlar mı daha fazla yansıtıyor. Köşeli hatları mı seviyorsunuz yoksa yuvarlak hatlar mı ilginizi çekiyor? Bu gibi donelerin cevaplarını bularak kendi tarzınıza ulaşabilir ve estetik anlamda sizi yansıtan tasarımlara ulaşabilirsiniz. 

Evdeki Herkes İçin Uygun Bir Kullanım Alanı Belirleyin

Eğer küçük bir çocuğunuz varsa boyu nedeniyle lavaboya yetişmekte zorlanacaktır. El yıkama, diş fırçalama gibi alışkanları küçük yaşta kazanması için boyuna uygun bir lavabo tercih edebilirsiniz. Bir lavabo modelinin çocuklara uygun olması onun şık olmayacağı anlamına gelmez. Hem hijyeni ön planda tutan hem de estetik görünümünden ödün vermeyen bir lavabo sizi bekliyor olabilir. 

Işıklandırmayı Önemseyin

Işıklandırma banyolar için oldukça önemlidir. Ne ışıl ışıl, gözü alacak kadar fazla ışık olmalı; ne  de loş olmalı… Bunun için tek bir ışık kaynağı kullanmak yerine, ışığı bölerek kullanabilirsiniz. Banyonuzun uygunluğuna göre birkaç yerde birde kullandığınız ışıklandırma ile istediğiniz ışığı kullanabilirsiniz. 

Dekoratif Objelerle Son Dokunuşlar

Geldik banyo dekorasyonunuzda kullanacağınız son dokunuşlara… Kullandığınız dekoratif objeler büyük önem taşıyor. Çünkü banyo mobilyalarınızı daha da şık gösterecek. Casual bir dekorasyon için hasır malzemeler ile yapılmış sevimli sepetler kullanabilirsiniz. Daha şık bir dekorasyon hayal ediyorsanız mermer objelere odaklanmanızı öneririz. Tarzınız ne olursa olsun, mutlaka yeşil bir bitki ile banyonuzda hayat başlatmayı unutmayın...